ASTM D3274 Mantar, Alg Büyümesi Veya Toprak, Kir Birikimi ile Boya Filmlerinin Yüzey Şekil Bozukluğunun Derecesini Değerlendirmek için Test

ASTM Testleri

ASTM D3274 Mantar, Alg Büyümesi Veya Toprak, Kir Birikimi ile Boya Filmlerinin Yüzey Şekil Bozukluğunun Derecesini Değerlendirmek için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D3274 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Boya endüstrisinde sıklıkla küf olarak adlandırılan mantar oluşumu, açık havada maruz kalan boya filminin bozulmasına neden olur.

ASTM D3274 Mantar, Alg Büyümesi Veya Toprak, Kir Birikimi ile Boya Filmlerinin Yüzey Şekil Bozukluğunun Derecesini Değerlendirmek için Test

Farklı kaplamaların performansını karşılaştırmak için mantar veya alg saldırısı nedeniyle boya yüzeyindeki şekil bozukluğunun görsel değerlendirmesi gereklidir.Bu küf değerlendirmesi değerlendirme yönteminin, dış cepheye maruz kalan boya filmlerinde kullanılması amaçlanmıştır. Bu yöntem, iç mantar veya alg büyümesini derecelendirmek için kullanılabilir, ancak, hava koşullarının etkilerinin olmaması nedeniyle iç yüzeylerdeki büyüme paternlerinin dıştakinden farklı olduğuna dikkat edilmelidir. Öncelikle test numuneleri için tasarlanmıştır, ancak tüm evler gibi daha büyük yapılarda küf oluşumunu derecelendirmek için de dava edilebilir. Bu geniş alanlar için kullanılıyorsa, proje daha küçük bölümlere ayrılmalıdır.

Bu yöntem, yalnızca yüzey şekil bozukluğunun makro derecelendirmesi için saha kullanımına yöneliktir. Görsel ölçekler, test panelleri, dış cephe panelleri veya tüm binalar gibi daha geniş yüzey alanlarında alg, mantar veya kir şekil bozukluğunu derecelendirmek için çıplak gözle kullanılmak içindir. Toprak ve kir ayrımı için teknikler dahildir.

Mantarlar, büyümeye elverişli koşullarda bulunan, açık havada maruz kalan çoğu boya filminde üreyecektir. D1006 , D3456 ve G7 Uygulamaları gibi test prosedürleri , mantar veya alg büyümesi oluşturmak amacıyla boya filmlerini açığa çıkarmak için kullanılabilecek doğal maruz kalma testlerini açıklayan mevcuttur.

Bu test yöntemiyle kullanılabilen resimli referanslar, boya filmlerinde mantar veya alg büyümesinin derecesini derecelendirmek için sayısal bir temel sağlar.Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3274 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp