ASTM D3330 Basınca Duyarlı Bandın Soyulma Yapışması için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D3330 Basınca Duyarlı Bandın Soyulma Yapışması için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar, ASTM D380 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D3330, basınca duyarlı bantların sıyrılma yapışmasının ölçümünü kapsar.

ASTM D3330 Basınca Duyarlı Bandın Soyulma Yapışması için Standart Test Yöntemi

Test Yöntemi A, 180 açıyla soyulduğunda, standart bir çelik panele veya tek kaplı bir bant için ilgili diğer yüzeye yapışmanın bir ölçüsünü verir

Test Yöntemi B, tek kaplı bir bandın arkasına yapışmanın bir ölçüsünü verir.

Test Yöntemi C, çift kaplı bandın standart bir çelik panele veya ilgili diğer yüzeye yapışmasının bir ölçüsünü verir.

Test Yöntemi D, serbest bırakma astarının tek veya çift kaplı bandın yapışkanına yapışmasının bir ölçüsünü verir.

Test Yöntemi E, yapışkan bir transfer bandının standart bir çelik panele veya ilgili başka bir yüzeye yapışmasının bir ölçüsünü verir.

Test Yöntemi F, 90 açıyla soyulduğunda, tek kaplı bir bant için standart bir çelik panele veya diğer ilgili yüzeye yapışmanın bir ölçüsünü verir.

Bu test yöntemleri, belirli bir basınca duyarlı yapışkan bandın yapışmasının tek biçimliliğini değerlendirmek için bir araç sağlar. Değerlendirme, bir bant rulosu içinde, rulolar arasında veya üretim partileri arasında olabilir. Bant desteğindeki veya yapıştırıcıdaki veya her ikisindeki varyasyonlar yanıtı etkiler. Bu nedenle, bu test yöntemleri, tek biçimli olmamanın belirli nedenlerini saptamak için kullanılamaz.

Bu test yöntemleri, nispeten sert arkalıkları, sert astarları veya düşük kuvvetlerde yüksek esneme gösteren arkalıkları olan test şeritleri için uygun olmayabilir. Bu özellikler, yapışkan bağın gerçek doğasının gerçek bir göstergesi olmayan test yanıtı için yüksek bir değişkenlik ile sonuçlanacaktır.

SI veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilmelidir. Her sistemde belirtilen değerler tam olarak eşdeğer olmayabilir, bu nedenle her sistem, değerleri hiçbir şekilde birleştirmeden bağımsız olarak kullanılmalıdır.

EUROLAB farkıyla, zengin mühendis kadrosu sizlere özveri ile ASTM D3330 standardı kapsamında test hizmetleri vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp