ASTM D3341 Benzin-İyot Monoklorür Yönteminde Kurşun için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D3341 Benzin-İyot Monoklorür Yönteminde Kurşun için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar, ASTM D3341 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, 0.026 ve 1.3 g Pb/L ve 0.12 ve 6.0 g Pb/UK gal, 0.1 ve 5.0 g Pb/US gal arasındaki konsantrasyonlarda kurşun alkil içeren benzinlerdeki toplam kurşunu belirler.

ASTM D3341 Benzin-İyot Monoklorür Yönteminde Kurşun için Standart Test Yöntemi

Tercih edilen birimler litre başına gramdır, ancak endüstride yaygın kullanımları nedeniyle hem ABD galonu başına gram hem de Birleşik Krallık galonu başına gram kabul edilebilir.

Bu test yöntemi, benzindeki kurşun alkil katkı maddelerinin konsantrasyonunu belirler. Bu katkı maddeleri, antiknock özelliklerini geliştirir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilişkili tüm güvenlik sorunlarını ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3341 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp