ASTM D3359 Bant Testi ile Derecelendirme Yapışma için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D3359 Bant Testi ile Derecelendirme Yapışma için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB laboratuvar ASTM D3359 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemleri, filmde yapılan kesikler üzerine basınca duyarlı bant uygulayarak ve çıkararak nispeten sünek kaplama filmlerinin metalik alt tabakalara yapışmasını değerlendirmek için prosedürleri kapsar.

ASTM D3359 Bant Testi ile Derecelendirme Yapışma için Standart Test Yöntemleri

Test yöntemi A, öncelikle sahada kullanıma yöneliktir, Test yöntemi B ise laboratuvar veya mağaza ortamlarında kullanım için daha uygundur. Ayrıca, test yöntemi B, daha geniş aralıklı kesimler kullanılmadıkça ve alıcı ile satıcı arasında açık bir anlaşma olmadıkça 125 um'den (5 mil) daha kalın filmler için uygun kabul edilmez.

Bu test yöntemleri, bir kaplamanın bir alt tabakaya yapışmasının kullanıcının uygulaması için yeterli olup olmadığını değerlendirmek için kullanılır. Daha karmaşık ölçüm yöntemlerinin gerekli olduğu daha yüksek yapışma seviyeleri arasında ayrım yapmazlar.

Çok katlı sistemlerde, kaplama sisteminin alt tabakaya yapışmasının belirlenememesi için katlar arasında yapışma hatası meydana gelebilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3359 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp