ASTM D3501 Sıkıştırmada Ahşap Esaslı Yapısal Paneller için Test

ASTM Testleri

ASTM D3501 Sıkıştırmada Ahşap Esaslı Yapısal Paneller için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D3501 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,ahşap esaslı yapısal panellerin sıkıştırma özelliklerinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D3501 Sıkıştırmada Ahşap Esaslı Yapısal Paneller için Test

Kullanılan ahşap esaslı yapısal paneller arasında kontrplak, waferboard, yönlendirilmiş yonga levha ve kaplama ve ahşap esaslı katmanlardan oluşan kompozitler bulunur.

Yöntem A, Küçük Numuneler için Sıkıştırma Testi Bu yöntem, elastik ve mukavemet özellikleri bakımından üniform olan küçük numunelere uygulanabilir. İki tip basma testi kullanılır: biri hem elastik hem de basınç dayanımı özelliklerini değerlendirmek için ve ikincisi sadece maksimum basınç dayanımını değerlendirmek için.

Yöntem B, Büyük Numuneler için Sıkıştırma Testi Bu yöntem, büyük numuneler kullanır ve yapısal panellerin sıkıştırma özelliklerini etkileyen imalat değişkenlerine ve büyüme özelliklerine iyi yanıt verir.

Bu yöntem aşağıdakiler için tasarlanmıştır:

  • Yapısal panellerin karşılaştırmalı testleri,
  • Yapısal panellerin mukavemet özelliklerine nem içeriğinin etkilerinin değerlendirilmesi,
  • Yapısal panellerin mukavemet özelliklerinin belirlenmesi ve
  • Hammadde ve imalat değişkenlerinin yapısal panellerin sıkıştırma özellikleri üzerindeki etkilerinin değerlendirilmesi.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3501 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp