ASTM D3524 Gaz Kromatografisi ile Kullanılmış Dizel Motor Yağlarında Dizel Yakıt Seyreltici için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D3524 Gaz Kromatografisi ile Kullanılmış Dizel Motor Yağlarında Dizel Yakıt Seyreltici için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D3524 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, kullanılmış motor yağlama yağındaki dizel yakıt miktarını belirlemek için gaz kromatografisinin kullanımını kapsar.

ASTM D3524 Gaz Kromatografisi ile Kullanılmış Dizel Motor Yağlarında Dizel Yakıt Seyreltici için Standart Test Yöntemi

Bu test SAE 30 yağı ile sınırlıdır. Dizel yakıt seyreltici, kütle olarak %12'ye kadar olan konsantrasyonlarda analiz edilir.

Bu test yöntemi, daha yüksek viskozite dereceli yağlara uygulanabilir. Ancak, bu tür yağlar, kesinlik ifadesini geliştirmek için kullanılan programa dahil edilmedi.

Bu test yöntemi, alev iyonizasyon dedektörleri ve sıcaklık programlanabilir fırınlarla donatılmış gaz kromatograflarıyla sınırlıdır.

Dizel yakıt ve SAE 30 motor yağlarının kaynama aralıkları arasında bir miktar örtüşme vardır. Ayrıca, çeşitli kaynaklardan gelen SAE 30 yağlarının kaynama aralığı önemli ölçüde değişebilir. Sonuç olarak, yakıt seyreltmesi açısından kalibrasyon %2'ye kadar değiştirilebilir.

Bilinmeyen veya karışık kullanılmış motor yağı markalarını test ederken, yöntemin hassasiyetinin, test edilen kullanılmış yağı temsil eden yeni bir yağ ile kalibre edildiğinde elde edilen hassasiyetten daha düşük olabileceği bilinmelidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3524 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp