ASTM D3525 Gaz Kromatografisi ile Kullanılmış Benzinli Motor Yağlarında Benzin Yakıt Seyreltme için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D3525 Gaz Kromatografisi ile Kullanılmış Benzinli Motor Yağlarında Benzin Yakıt Seyreltme için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D3525 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, benzinli motorlarda kullanımlarından kaynaklanan kullanılmış yağlama yağlarında benzin yakıt seyreltme miktarını belirlemek için bir gaz kromatografik tekniği açıklar.

ASTM D3525 Gaz Kromatografisi ile Kullanılmış Benzinli Motor Yağlarında Benzin Yakıt Seyreltme için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, geniş çaplı (0,53 mm) kılcal kolonları barındıran ve alev iyonizasyon dedektörleri (FID'ler) ve sıcaklık programlanabilir fırınlarla donatılmış gaz kromatograflarıyla sınırlıdır.

Bu yöntemle belirlenebilecek yakıt seyreltme konsantrasyon aralığı ile ilgili herhangi bir sınırlama yoktur, ancak kesinlik ifadeleri yalnızca %0,5 ila %20,3 benzin konsantrasyon aralığı için geçerlidir. %0,5 benzin yakıt seyreltme raporlama sınırı da yönteme dahil edilmiştir.

Motor karterlerinden geri kazanılan yağlama sıvıları, ısıtma, buharlaşma, kesme, oksidasyon ve diğer reaksiyonlar nedeniyle değişikliklere uğramıştır ve sonuç olarak, benzin seyrelticilerinin ve motor yağlarının kromatografik profilleri genellikle orijinal modellerinden önemli ölçüde farklılık gösterir. Buna göre, kullanılan yeni ayetler veya hizmet içi materyaller kullanılarak yapılan nicel tespitleri karşılaştırırken dikkatli olunması önerilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3525 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp