ASTM D3552 Elyaf Takviyeli Metal Matrisli Kompozitlerin Çekme Özellikleri için Test

ASTM Testleri

ASTM D3552 Elyaf Takviyeli Metal Matrisli Kompozitlerin Çekme Özellikleri için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D3552 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, sürekli ve süreksiz yüksek modüllü liflerle takviye edilmiş metal matrisli kompozitlerin çekme özelliklerinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D3552 Elyaf Takviyeli Metal Matrisli Kompozitlerin Çekme Özellikleri için Test

Bu test yöntemi, laboratuvar havasında oda sıcaklığında veya yüksek sıcaklıklarda test edilen tek eksenli bir şekilde yüklenen numuneler için geçerlidir.

Kapsanan metal matrisli kompozit türleri şunlardır:

  • Tek Yönlü— Tüm fiberlerin tek bir yönde hizalandığı herhangi bir fiber takviyeli kompozit. Sürekli veya süreksiz takviye lifleri, boyuna ve enine özellikler.
  • 0°/90° Dengeli Çapraz Kat— Yalnızca 0 ve 90° katlardan oluşan bir laminat. Bu mutlaka simetrik, sürekli veya süreksiz takviye lifleri olmak zorunda değildir.
  • Açılı Laminat— Teta'nın bir referans yönüne göre bir dar açı olduğu ± teta katlarından oluşan herhangi bir dengeli laminat. 0° takviye lifleri olmayan sürekli takviye lifleri (yani, (±45)ns, (±30)ns vb.).
  • Yarı-İzotropik Laminat— Belirli bir noktada, ilgilenilen bir yapısal özelliğin, laminat düzleminde izotropik davranış sergilediği dengeli ve simetrik bir laminat. 0° takviye lifli sürekli takviye lifleri (yani, (0/±45/90)s, (0/±30)s vb.).
  • Yönlendirilmemiş ve Rastgele Süreksiz Elyaflar.
  • Yönlü Olarak Katılaşmış Ötektik Kompozitler.

Bu standardın teknik içeriği, paydaşlarından önemli bir itiraz olmaksızın 1996'dan beri sabittir. Bu standardın bakımı için sınırlı teknik destek olduğundan, o tarihten itibaren yapılan değişiklikler, diğer ASTM D30 Komitesi standartlarıyla tutarlılığı korumak için gerekli olan maddelerle sınırlandırılmıştır. Bu nedenle, standardın 1996'dan bu yana yaklaşım ve uygulamada önemli bir değişiklik içermediği düşünülmemelidir. Standardın gelecekteki bakımı yalnızca belirli taleplere yanıt olarak olacak ve yalnızca teknik desteğin izin verdiği ölçüde gerçekleştirilecektir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3552 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp