ASTM D3580 Ürünlerin Titreşim Testi için Standart

ASTM Testleri

ASTM D3580 Ürünlerin Titreşim Testi için Standart

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D3580 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, ürünün test için monte edildiği yüzeyde dikey doğrusal hareket yoluyla ambalajsız ürünlerin ve ambalajsız ürünlerin bileşenlerinin rezonanslarının belirlenmesini kapsar.

ASTM D3580 Ürünlerin Titreşim Testi için Standart

İki alternatif test yöntemi sunulmaktadır:

  • Test Yöntemi A—Sinüsoidal Titreşim Kullanarak Rezonans Araması ve
  • Test Yöntemi B—Rastgele Titreşim Kullanarak Rezonans Araması.

İki test yöntemi mutlaka eşdeğer değildir ve aynı sonuçları vermeyebilir. Rastgele titreşim kullanan testlerin taşıma ortamını daha iyi temsil etmesi ve sinüs testlerinden daha hızlı yapılması mümkündür.

Bu bilgiler, ürünlerin rezonansları beklenen taşıma ortamı dahilinde olduğunda, bu kritik frekanslarda nakliye titreşim girdilerini en aza indirecek bir kap veya iç ambalaj tasarımı veya ürün tasarımı amaçları için ürünlerin titreşime tepkisini incelemek için kullanılabilir. Frekans aralığı. Titreşim hasarının ürün rezonans frekanslarında meydana gelmesi en olası olduğundan, bu rezonanslar potansiyel ürün kırılganlık noktaları olarak düşünülebilir.

İsteğe bağlı bekleme testi yöntemlerinden elde edilen bilgiler, rezonans bileşenlerinin yorulma özelliklerini değerlendirmek ve ürün modifikasyonu için kullanılabilir. Bir ürünün tepkisi, pratik olmayan veya aşırı maliyetli bir nakliye konteynerinin tasarımını gerektiriyorsa, bu gerekli olabilir.

Bu test yöntemleri, ürünün işletim veya kullanım ortamında karşılaşacağı titreşim etkilerini mutlaka simüle etmez. Bu amaç için diğer, daha uygun test prosedürleri kullanılmalıdır.

Bu test yöntemlerinde verilen test seviyeleri, araştırma araştırmalarından ve bu test yöntemlerinin kullanımındaki deneyimlerden elde edilen mevcut en iyi bilgilerin korelasyonunu temsil eder. Daha uygulanabilir veya doğru veriler mevcutsa, bunlar değiştirilmelidir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3580 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp