ASTM D3597 Düz, Püsküllü veya Floklu Dokuma Döşemelik Kumaşlar için Test Standardı

ASTM Testleri

ASTM D3597 Düz, Püsküllü veya Floklu Dokuma Döşemelik Kumaşlar için Test Standardı

Amerikan Test ve Malzeme Kuruluşu (ASTM) tarafından yayınlanan ASTM D3597 standardı, yeni iç mekan mobilyalarının imalatında kullanılan düz, püsküllü veya floklu dokuma döşemelik kumaşlar için performans gerekliliklerini kapsar. Bu gereksinimler, her kumaş yönünün ilgili olduğu faktörler için hem çözgü hem de dolgu yönleri için geçerlidir.

ASTM D3597 Düz, Püsküllü veya Floklu Dokuma Döşemelik Kumaşlar için Test Standardı

Bu performans spesifikasyonu, sundurma, güverte veya çim mobilyalarında kullanılan kumaşlar ne de örme kumaşlar, için geçerli değildir; yapıştırılmış veya lamine kumaşlar veya yüzeyi kaplanmış kumaşlar (vinil ve üretanlar gibi) için test standardı kapsar.

Bu standart için gereksinimler, her kumaş yönünün ilgili olduğu faktörler için hem çözgü hem de dolgu yönleri için geçerlidir. Malzemenin özelliklerini belirlemek için, kopma mukavemeti; yırtılma gücü; iplik kaymasına karşı direnç; yüzey aşınması; boyut değişikliği; suya karşı renk haslığı; solvente karşı renk haslığı; yanmış gaz dumanlarına karşı renk haslığı; çatlamaya karşı renk haslığı; ışığa karşı renk haslığı; ozona karşı renk haslığı; arka kaplamanın dayanıklılığı; yanıcılık; ve FTC gereksinimleri test yöntemlerine göre testler yapılacaktır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D3597 düz, püsküllü veya floklu dokuma döşemelik kumaşlar için standart test spesifikasyonu kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp