ASTM D3677 Kauçuk, Kızılötesi Spektrofotometri ile Tanımlama Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D3677 Kauçuk, Kızılötesi Spektrofotometri ile Tanımlama Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar, ASTM D3677 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemleri kauçuk tanımlamasını kapsar ve piroliz ürünleri (pirolizatlar) ve filmlerin kızılötesi incelemesine dayanır.

ASTM D3677 Kauçuk, Kızılötesi Spektrofotometri ile Tanımlama Test Yöntemi

Bu test yöntemleri, ham halde ve birleştirildiklerinde hem kürlenmiş hem de kürlenmemiş halde kauçuklara uygulanabilir.

Kızılötesi spektrofotometride, SI sisteminde frekans birimi olan Hertz (Hz) yerine dalga sayılarının (cm-1) kullanılması alışılmış olduğu için, bu test yönteminde birincisi kullanılır.

Bu test yöntemi, numunelerin ve kızılötesi spektrumların deneyimli personel tarafından hazırlanıp analiz edildiğini ve ekipmanın optimum performans için üreticinin talimatlarına göre çalıştırıldığını varsayar. Kızılötesi spektrofotometrelerin çalışmasına ilişkin hiçbir ayrıntı bu test yöntemine dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3677 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp