ASTM D3703 Havacılık Türbin Yakıtları, Benzin ve Dizel Yakıtlarının Hidroperoksit Sayısı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D3703 Havacılık Türbin Yakıtları, Benzin ve Dizel Yakıtlarının Hidroperoksit Sayısı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D3703 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, havacılık türbini, benzin ve dizel yakıtlarının hidroperoksit sayısı olarak ifade edilen hidroperoksit içeriğinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D3703 Havacılık Türbin Yakıtları, Benzin ve Dizel Yakıtlarının Hidroperoksit Sayısı için Standart Test Yöntemi

Kesinlik beyanına dahil edilen hidroperoksit sayısı aralığı, hidroperoksit olarak 0 mg/kg ila 50 mg/kg aktif oksijendir.

Bu test yönteminin kesinliğini belirlemek için yapılan laboratuvarlar arası çalışma, kıvılcım ateşlemeli motor yakıtlarından (normal, premium ve California Cleaner-Burning benzin), havacılık benzininden, jet yakıtından, ultra düşük kükürtlü dizelden ve biyodizelden oluşuyordu. Ancak biyodizel, laboratuvarlar ve laboratuvarlar arasındaki sonuçlardaki büyük farklılıklar nedeniyle kesinlik hesaplamasına dahil edilmedi.

Bu test yöntemi, t-butil hidroperoksit ve kümen hidroperoksit gibi hidroperoksitleri tespit eder. Dikumil ve di-t-bütil hidroperoksitler gibi sterik olarak engellenmiş hidroperoksitleri algılamaz.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3703 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp