ASTM D3718 Boyadaki Düşük Krom Konsantrasyonları Test Standardı

ASTM Testleri

ASTM D3718 Boyadaki Düşük Krom Konsantrasyonları Test Standardı

Bu standart, sıvı kaplamaların katılarında veya önceden kaplanmış alt tabakalardan elde edilen kurutulmuş filmlerde bulunan %0,005 ila %1,0 aralığında krom (krom oksit dahil) içeriğinin belirlenmesini kapsar. Numune boyutunda ve reaktif miktarlarında uygun seyreltmeler ve ayarlamalar yapılması koşuluyla, bu test yöntemiyle daha yüksek seviyelerin belirlenemeyeceğine inanmak için hiçbir neden yoktur.

ASTM D3718 Boyadaki Düşük Krom Konsantrasyonları Test Standardı

Sıvı kaplama veya kurutulmuş film numunesi, 500°C'de kuru külleme ve ardından bir politetrafloro-etilen astarlı asit ayrıştırma kabında yükseltilmiş bir sıcaklıkta potasyum permanganat ve sülfürik asit ile sindirme yoluyla analiz için hazırlanır. Filtrelenmiş sindirim karışımındaki krom, atomik absorpsiyon spektroskopisi ile belirlenir.

Tüm testlerde reaktif dereceli kimyasallar kullanılacaktır. Aksi belirtilmedikçe, tüm reaktiflerin, bu tür spesifikasyonların mevcut olduğu durumlarda, amerikan kimya derneğinin analitik reaktifler komitesinin spesifikasyonlarına uyması amaçlanır. Önce reaktifin, azalma olmadan kullanımına izin verecek kadar yüksek saflıkta olduğunun tespit edilmesi şartıyla, başka dereceler de kullanılabilir.


EUROLAB tarafından işletmelere, atomik absorpsiyon spektroskopisi ile boyadaki düşük krom konsantrasyon testleri kapsamında, ASTM D3718 test hizmetleri verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp