ASTM D3730 Yüksek Performanslı İç Mimari Duvar Kaplamalarının Test Edilmesi için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D3730 Yüksek Performanslı İç Mimari Duvar Kaplamalarının Test Edilmesi için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D3730 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, daha tok, leke tutmaz, aşınmaya karşı daha dirençli olması ve normalde, çelik, duvar (dökme beton, beton blok veya kül blok) duvar yüzeyleri ve alçı veya alçı duvar panosu için tasarlanmıştır.

ASTM D3730 Yüksek Performanslı İç Mimari Duvar Kaplamalarının Test Edilmesi için Standart Test

Bu testlerin tümü her HIPAC sistemi için gerekli olmayabilir. İzlenecek test yöntemlerinin seçimi, alıcı ve satıcı arasındaki anlaşma ile birlikte, deneyime ve her bir vakadaki gereksinimlere göre belirlenmelidir.

Yüksek performanslı mimari kaplamalar, sürekli (kesintisiz) bir film olarak uygulanan ve sert bir yüzey elde etmek için kürlenen sağlam, ekstra dayanıklı organik kaplama sistemleridir.

Son kat, istenildiği gibi yüksek parlaklıkta, yarı parlak veya düşük parlaklıkta olabilir. Bu kaplamalar kalıcı ısıya, neme, aşınmaya, lekelenmeye, kimyasallara ve mantar oluşumuna karşı dayanıklıdır.

Nem, aşınma veya özellikle kirlenmeye karşı olağandışı kimyasal direnç gereksinimlerinin gerekli olduğu ve sıhhi koşulları korumak için güçlü deterjanların kullanıldığı alanlarda kullanılırlar. Kamu binalarındaki holler ve merdivenler, tuvaletler, durak duşları, soyunma alanları, hayvan barınakları ve biyolojik laboratuvarlar tipik uygulamalardır.

Duvarlar için mükemmel olsalar da, HIPAC genellikle tavanlar ve zeminler için tasarlanmamıştır. Küçük çocukları olan ebeveynler bazı duvarlarda HIPAC kaplamaları kullanmak isteyebilecek olsa da, normalde evlerde kullanılmazlar.

Normal olarak kullanılan reçine türleri şunlardır: epoksi-poliamid, iki paket; polyester-epoksi, iki paket; poliüretan, tek paket veya iki paket. Ancak, alıcı tarafından belirlenen gereksinimleri (performans özellikleri) karşılayabilmeleri koşuluyla diğer reçine türleri hariç değildir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3730 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp