ASTM D3759 Basınca Duyarlı Bandın Kopma Mukavemeti ve Uzaması için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D3759 Basınca Duyarlı Bandın Kopma Mukavemeti ve Uzaması için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D3759 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, basınca duyarlı bantlar ve etiketler için kopmadaki gerilme mukavemetinin (kopma mukavemeti) ve gerilme özelliklerinin (uzama) ölçümünü kapsar.

ASTM D3759 Basınca Duyarlı Bandın Kopma Mukavemeti ve Uzaması için Standart Test Yöntemi

Yüksek mukavemetli filament takviyeli arkalıklar ve yüksek streç arkalıklar için makine yönü ve çapraz yön için prosedürleri içerir. Ayrıca, belirli bir uzama ile bağlantılı olarak kuvvet (“F” değeri) elde etmek için bir prosedür içerir. Bu prosedürler, sabit bir genişleme oranı (CRE) tipi test makinesi kullanır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler sadece bilgi amaçlı verilmiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3759 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp