ASTM D3763 Yük ve Yer Değiştirme Sensörleri Kullanan Plastiklerin Yüksek Hızlı Delinme Özellikleri için Test

ASTM Testleri

ASTM D3763 Yük ve Yer Değiştirme Sensörleri Kullanan Plastiklerin Yüksek Hızlı Delinme Özellikleri için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D3763 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar.Bu standart,filmler de dahil olmak üzere plastiklerin bir dizi test hızında delinme özelliklerinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D3763 Yük ve Yer Değiştirme Sensörleri Kullanan Plastiklerin Yüksek Hızlı Delinme Özellikleri için Test

Artan talep, plastik malzemelerin mekanik ve kimyasal özellikleri ile ilgili olarak daha zorlu kabul kriterlerine ihtiyaç duyulmasına neden olmuştur. Bu malzemelerin bazı yeni yapısal kullanımları nedeniyle, dinamik koşullara, yani darbelere maruz kaldıklarında nasıl davranacaklarını bilmek önemlidir.

Malzemelerin dinamik arızaları, daha yavaş, daha sabit hızlarda test edildiğinde bulunanlardan farklıdır. Bu, özellikle birçok değişkenin malzemeyi etkileyebileceği plastikler için geçerlidir. Polimerlerin, malzemede belirli bir malzeme formu-yatanı yapmak için kullanılma şekli; kullanılan reçinelerin dolgulu veya dolgusuz olup olmadığı; renk katkı maddeleri; ve şekillendirme süreçlerinin tümü, yalnızca son malzemenin değil, son ürünün de gücünü ve dayanıklılığını etkiler.

Bu testler 23(± 2) santigrat derece standart laboratuvar atmosferi ve %50 bağıl nem altında yapılmalıdır. Şartlandırma ve test sıcaklığının değiştirilmesi ve herhangi bir belirli darbe hızında kontrollü bir şekilde test edilmesiyle, çoğu plastik için malzemenin sünek bir arıza moduna geçtiği sıcaklık belirlenebilir.

Bu test konfigürasyonu, plastik malzemelerin darbe koşulları altındaki performans özelliklerini belirlemek için çok uygundur. Hem plastik tedarikçileri hem de müşterileri, ürün performansını doğrulamak için test sonuçlarını kullanabilir. Çevre odası kullanımı, her iki tarafın da malzemenin daha soğuk veya daha sıcak uygulamalarda nasıl performans gösterebileceğini anlamasını sağlar.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3763 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp