ASTM D3776 Kumaşın Birim Alanındaki Kütle (Ağırlık) İçin Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D3776 Kumaşın Birim Alanındaki Kütle (Ağırlık) İçin Standart Test Yöntemleri

ASTM D3776 standardı, birim alan (ağırlık) başına kumaş kütlesinin ölçümünü kapsar ve çoğu kumaşa uygulanabilir. Bu test yöntemleri, birim alan (ağırlık) başına kumaş kütlesinin ölçümünü kapsar ve çoğu kumaşa uygulanabilir.

ASTM D3776 Kumaşın Birim Alanındaki Kütle (Ağırlık) İçin Standart Test Yöntemleri

Birim alan başına kumaş kütlesi ölçümünde onaylanmış dört seçenek vardır: Seçenek A, Seçenek B, Seçenek C ve Seçenek D. Seçenek A, ticarette yaygın olarak kullanıldığı için ticari gönderilerin kabul testi için kullanılabilir. İkinci seçenek, tam bir parça, rulo, cıvata veya kesimden tam genişlikte bir numune kesimi için geçerli olan Seçenek B'dir. Aksi belirtilmedikçe, bu sonuçlar kenarları içerecek ve şartlandırılmış kumaş bazında olacaktır.

Seçenek C ise, test numunesi olarak kullanılmak üzere laboratuvara küçük bir kumaş parçası gönderildiğinde geçerlidir. Sonuçların sadece numune için geçerli olduğu ve numunenin alındığı parti için geçerli olmadığı kabul edilir. Bu yöntemle yapılan ölçümler, kenarları içermez ve bir kenar payı belirtilmediği sürece, bu şekilde rapor edilmelidir. Son seçenek, ticarette belirtildiği gibi dar kumaşlarla kullanılması amaçlanan Seçenek D'dir.

Onaylanmış dört seçenek vardır:

  • Seçenek A— Tam Parça, Rulo, Cıvata veya Kes
  • Seçenek B— Tam Genişlikli Örnek
  • Seçenek C— Küçük Kumaş Örneği
  • Seçenek D— Dar Kumaşlar

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D3776 Kumaşın Birim Alanındaki Kütle (Ağırlık) İçin Standart Test Yöntemleri kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp