ASTM D3786 Tekstil Kumaşların Patlama Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D3786 Tekstil Kumaşların Patlama Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

Amerikan Test ve Malzeme Kuruluşu (ASTM) tarafından yayınlanan ASTM D3786 standardı, bir hidrolik veya pnömatik diyafram patlama test cihazı kullanılarak tekstil kumaşlarının patlamaya karşı direncinin ölçülmesini açıklar. Bu test yöntemi genellikle çok çeşitli tekstil ürünlerine uygulanabilir.

ASTM D3786 Tekstil Kumaşların Patlama Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, şişirilebilir kısıtlamalar gibi streç dokuma ve dokuma endüstriyel kumaşlar için de geçerli olabilir. Cihazın kapsamını aşabilecek yeni malzemeler geliştirildiğinden, lütfen raporlama bölümüne bakın ve bunun yerine Test Yöntemleri D3787 veya D6797'yi kullanmayı düşünün.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

ASTM D3786 standardı, kullanımına yönelik güvenlik endişeleri bulunuyorsa, bunların tümünü ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce yasal düzenlemelerde yer alan sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek, bu standardı kullanan işletmelerin sorumluluğu altındadır

Gelişmiş laboratuvarlarda, örme kumaşlar ve dokusuz kumaşlar için, ASTM D3786 standardına uygun kumaş patlama dayanımı test cihazı kullanılarak bu testler gerçekleştirilmektedir.

Kuruluşumuz, çeşitli sektörlerdeki işletmeler için verdiği sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde,

EUROLAB Laboratuvar, ASTM D3786 Tekstil Kumaşların Patlama Mukavemeti için Standart Test Yöntemi testlerinde teknolojik altyapısıyla üreticilere ve perakendecilere hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp