ASTM D3801 Dikey Konumda Katı Plastiklerin Karşılaştırmalı Yanma Özellikleri için Test

ASTM Testleri

ASTM D3801 Dikey Konumda Katı Plastiklerin Karşılaştırmalı Yanma Özellikleri için Test

EUROLAB laboratuvar ASTM D3801 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu standart,dikey konumda tutulan numunelerin tabanına uygulanan 20 mm (50 W) önceden karıştırılmış alev kullanılarak katı-plastik malzemenin karşılaştırmalı yanma özelliklerini belirlemek için küçük ölçekli bir laboratuvar prosedürünü kapsar.

ASTM D3801 Dikey Konumda Katı Plastiklerin Karşılaştırmalı Yanma Özellikleri için Test

Bu test yöntemi ve ANSI/UL 94'ün 20 mm (50W) Dikey Yanma Testi (V-0, V-1 veya V-2) eşdeğerdir.

Bu test yöntemi, cihaz ve cihazlarda parçalar için kullanılan polimerik malzemeler için geliştirilmiştir. Sonuçların, belirli bir uygulama için yanıcılık açısından kabul edilebilirliklerinin bir ön göstergesi olarak hizmet etmesi amaçlanmıştır. Malzemenin nihai kabulü, söz konusu ekipman için geçerli standartlara uygun komple ekipmanda kullanımına bağlıdır.

Ekte açıklanan sınıflandırma sistemi, kalite güvencesi ve ürünler için bileşen malzemelerinin ön seçimi için tasarlanmıştır.

Bu testin plastik dışındaki metalik olmayan malzemelere uygulanabilir olması mümkündür. Bu tür bir uygulama bu teknik komitenin kapsamı dışındadır.

Bu test yöntemi, bina inşaatı, bitirme işlemi veya duvar ve zemin kaplamaları, mobilyalar, dekoratif nesneler vb. gibi içerikler için kullanıldığında plastikleri kapsamaz. Ek olarak, yangına dayanıklılık (saatlik derecelendirme açısından), alev yayılımı, duman karakterizasyonu ve ısı yayma hızı bu test tarafından değerlendirilmez. Diğer yangın testleri mevcuttur ve bu amaçlanan son kullanım ürün konfigürasyonundaki malzemelerin yanıcılığını değerlendirmek için kullanılacaktır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, kontrollü koşullar altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin ısıya ve aleve tepkisini ölçmek ve açıklamak için kullanılır, ancak tek başına malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin yangın tehlikesi veya yangın riski değerlendirmesi için gerekli tüm faktörleri kapsamaz. gerçek yangın koşulları altında.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3801 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp