ASTM D3803 Nükleer Dereceli Aktif Karbon için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D3803 Nükleer Dereceli Aktif Karbon için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D3803 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, yeni ve kullanılmış aktif karbonun radyo etiketli metil iyodürü hava ve gaz akımlarından uzaklaştırma kapasitesini belirlemek için çok katı bir prosedürdür.

ASTM D3803 Nükleer Dereceli Aktif Karbon için Standart Test Yöntemi

Açıklanan tek test yöntemi, hem yeni hem de kullanılmış karbonlara uygulama içindir ve tüm dünyada gerekli ve gerçekleştirilen benzer testlerden elde edilenlerle karşılaştırılabilir test sonuçları vermelidir. Kullanılan koşullar, aktif karbonların performansını ciddi şekilde azaltacak bir nükleer reaktörün yaklaşık çalışma veya kaza koşullarına göre seçilmiştir.

Bu testin gerçekleştirildiği sıcaklığın arttırılması, genellikle, kimyasal ve fiziksel absorpsiyon ve izotopik değişim oranını artırarak, yani radyoiyodin uzaklaştırma mekanizmalarının kinetiğini artırarak karbonun uzaklaştırma verimini arttırır. Testin bağıl nemini azaltmak, genellikle aktif karbon ile metil iyodür uzaklaştırma verimini arttırır.

Su buharı, karbon üzerindeki adsorpsiyon bölgeleri için metil iyodür ile rekabet eder ve su buharı miktarı belirtilen daha düşük bağıl nem ile azaldıkça, metil iyodidin adsorbe edilmesi o kadar kolay olur. Bu nedenle, bu test yöntemi, belirtilen düşük sıcaklık ve yüksek bağıl nem nedeniyle nükleer dereceli aktif karbon için çok sıkı bir testtir. Bu test yöntemi, yeni karbonların kalifikasyonu ve kullanılmış karbonların bozunmasının miktarının belirlenmesi için önerilir.

Bu standart, varsa, tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir, kullanımı ile ilişkilidir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3803 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp