ASTM D3826 Bir Çekme Testi Kullanarak Bozunabilir Polietilen ve Polipropilende Bozunma Son Noktasının Belirlenmesi için Test

ASTM Testleri

ASTM D3826 Bir Çekme Testi Kullanarak Bozunabilir Polietilen ve Polipropilende Bozunma Son Noktasının Belirlenmesi için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D3826 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, bozunabilir polietilen/polipropilen filmler ve 1.0 mm'den (0.04 inç) daha az kalınlıktaki tabakalar için bir bozunma bitiş noktasının (kırılgan nokta) belirlenmesini kapsar .

ASTM D3826 Bir Çekme Testi Kullanarak Bozunabilir Polietilen ve Polipropilende Bozunma Son Noktasının Belirlenmesi için Test

Bu uygulama, bir polietilen/polipropilen film veya levhanın bozunma derecesinin oranını belirlemeye yönelik değildir, bunun yerine, bazı koşullar altında bozunması sırasında bir kırılganlık noktasına ne zaman ulaşıldığını değerlendirmeye yöneliktir.

Bozulma işlemi sırasında çekme uzamasının izlenmesi istenirse (örneğin, çekme uzamasının % 5'ten önemli ölçüde fazla olduğu durumlarda), Test Yöntemi D882 önerilir. Bu uygulama, bir bozulma bitiş noktası belirlemenin tek yolu olarak görülmemelidir.

Kalınlığı 1.0 mm (0.04 inç) veya daha fazla olan plastiklerin çekme özellikleri, Test Yöntemi D638'e göre belirlenecektir.

1.3 Statik bir tartım-sabit kavrama ayırma testi kullanın. Bu prosedür, numuneyi tutan çenelerin ve statik bir yük hücresinin sabit bir ayrılma hızı kullanır.

Bu prosedür, bir uzama ölçüsü olarak kavrama ayrımının kullanımına dayanmaktadır; bununla birlikte, Test Yöntemi D638'de belirtildiği gibi ±%1.0 veya daha iyi doğrulukta uzatma göstergelerinin kullanılması arzu edilir ve bu tür enstrümantasyonların kullanımına ilişkin bir hüküm prosedüre dahil edilir.

Bu prosedür, etilen-karbon-monoksit kopolimerlerinin bozunma son noktasını belirlemek için başarılı olmuştur ve bir yuvarlak robin testinde diğer iki katkı maddesi tipi polietileni başarıyla taramıştır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içindeki değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3826 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp