ASTM D3828 Küçük Ölçekli Kapalı Kap Test Cihazı ile Parlama Noktası için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D3828 Küçük Ölçekli Kapalı Kap Test Cihazı ile Parlama Noktası için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB laboratuvar ASTM D3828 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemleri, küçük ölçekli bir kapalı kap test cihazı kullanılarak petrol ürünleri ve biyodizel sıvı yakıtların –30°C ila 300°C aralığında parlama noktası testleri için prosedürleri kapsar.

ASTM D3828 Küçük Ölçekli Kapalı Kap Test Cihazı ile Parlama Noktası için Standart Test Yöntemleri

Prosedürler, bir ürünün belirli bir sıcaklıkta (yanıp sönme/yanma yok Yöntem A) veya bir numunenin parlama noktasında (Yöntem B) yanıp sönüp yanıp sönmeyeceğini belirlemek için kullanılabilir. Elektronik bir termal parlama dedektörü ile birlikte kullanıldığında, bu test yöntemleri yağ asidi metil esterleri (FAME) gibi biyodizellerde parlama noktası testleri için de uygundur.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, kontrollü laboratuvar koşullarında ısı ve aleve tepki olarak malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin özelliklerini ölçmek ve tanımlamak için kullanılmalı ve malzemelerin, ürünlerin veya malzemelerin yangın tehlikesini veya yangın riskini tanımlamak veya değerlendirmek için kullanılmamalıdır. Bununla birlikte, bu testin sonuçları, belirli bir son kullanımın yangın tehlikesi değerlendirmesiyle ilgili tüm faktörleri hesaba katan bir yangın riski değerlendirmesinin unsurları olarak kullanılabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3828 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp