ASTM D3874 Malzemelerin Sıcak Tel Kaynaklarıyla Ateşlenmesi için Test Standardı

ASTM Testleri

ASTM D3874 Malzemelerin Sıcak Tel Kaynaklarıyla Ateşlenmesi için Test Standardı

Amerikan Test ve Malzeme Kuruluşu (ASTM) tarafından yayınlanan ASTM D3874 standardı, elektrikle ısıtılan kablolara ve diğer ısı kaynaklarına yakınlıkları nedeniyle tutuşmaya karşı dirençleri bakımından malzemeleri bir ön şekilde ayırt etmeyi amaçlamaktadır.

ASTM D3874 Malzemelerin Sıcak Tel Kaynaklarıyla Ateşlenmesi için Test Standardı

Bu test yöntemi, 13.0 mm'ye (0.51 inç) kadar olan kalınlıklarda mevcut olan kalıplanmış veya levha malzemeler için geçerlidir. Bu test yöntemi, normal oda sıcaklıklarında katı veya esnek olan malzemeler için geçerlidir. Hazırlama sırasında, özellikle 10.1'de açıklanan tel sarma adımı sırasında, Madde 10, Numune Hazırlama altında özetlenen yöntemi izleyerek deformasyonu en aza indirmek önemlidir . Deformasyon örnekleri arasında enine veya boyuna yönde eğilme, numunenin bükülmesi ve tel sarma aşaması sırasında gözle görülebilecek bir dereceye kadar telin numuneye girmesi yer alır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. SI birimlerinden sonra parantez içinde verilen değerler sadece bilgi amaçlıdır ve standart olarak kabul edilmez.

Bu test yöntemi, kontrollü koşullar altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin ısıya ve aleve tepkisini ölçer ve açıklar, ancak tek başına yangın tehlikesi veya yangın riski değerlendirmesi için gerekli tüm faktörleri, fiili koşullar altında malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin yangın koşulları.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D3874 malzemelerin sıcak tel kaynaklarıyla ateşlenmesi için test standardı kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp