ASTM D3931 Sıkıştırma Yüklemesi ile Kesmede Boşluk Dolduran Yapıştırıcı Bağların Mukavemeti için Test

ASTM Testleri

ASTM D3931 Sıkıştırma Yüklemesi ile Kesmede Boşluk Dolduran Yapıştırıcı Bağların Mukavemeti için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D3931 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, belirli hazırlama, şartlandırma ve sıkıştırmada yükleme koşulları altında standart numuneler üzerinde test edildiğinde, kuru durumda belirli kalınlıklardaki ahşap-ahşap derzlerindeki boşluk doldurucu yapıştırıcıların karşılaştırmalı kesme özelliklerinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D3931 Sıkıştırma Yüklemesi ile Kesmede Boşluk Dolduran Yapıştırıcı Bağların Mukavemeti için Test

Bu test yöntemi, kontrplakları keresteye, keresteye kereste ve bina inşaatlarındaki diğer benzer malzemeleri yapıştırmak için kullanılanlar gibi boşluk doldurucu yapıştırıcıların değerlendirilmesi için tasarlanmıştır.

Bu test yöntemi, aynı zamanda, bu test yöntemi dahilindeki kesme özelliklerinin karşılaştırmalı testleri için belirtilenler dışındaki ahşap türlerinde ve bağlantı hattı kalınlıklarında boşluk doldurucu yapıştırıcıların kesme özelliklerini belirlemek için de kullanılabilir. Burada belirtilen tüm prosedürler, ağaç türleri, özgül ağırlık ve bağlantı çizgilerinin kalınlıkları için gereklilikler dışında geçerlidir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3931 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp