ASTM D3960 Boyaların ve İlgili Kaplamaların Uçucu Organik Bileşik (VOC) İçeriğinin Belirlenmesi için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D3960 Boyaların ve İlgili Kaplamaların Uçucu Organik Bileşik (VOC) İçeriğinin Belirlenmesi için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D3960 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, belirtilen fırınlama koşulları altında bir numuneden salınan malzeme miktarından ve varsa muaf uçucu bileşikler ve su çıkarılarak belirlenen solvent bazlı ve su bazlı boyaların ve ilgili kaplamaların uçucu organik bileşik (VOC) içeriğini ölçer.

ASTM D3960 Boyaların ve İlgili Kaplamaların Uçucu Organik Bileşik (VOC) İçeriğinin Belirlenmesi için Standart Test

Bu uygulama, VOC içeriğinin belirlenmesi için uygun ASTM test yöntemlerinin seçimi için bir kılavuz sağlar.

Belirtilen fırınlama koşulları altında salınabilecek belirli organik bileşikler, atmosferik fotokimyasal reaksiyonlara kayda değer ölçüde katılmadıkları için VOC içeriğinin kaplanmasında sayılmaz. Bu tür ihmal edilebilir derecede fotokimyasal olarak reaktif bileşiklere, bu uygulamada muaf uçucu bileşikler olarak atıfta bulunulur.

VOC içeriği, kaplama hacmi eksi su ve muaf uçucu bileşiklerin ve kaplama katılarının hacminin ve kaplama katılarının ağırlığının bir fonksiyonu olarak hesaplanır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3960 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp