ASTM D3985 Kulometrik Sensör Kullanarak Plastik Film ve Kaplama Yoluyla Oksijen Gazı İletim Hızı için Test

ASTM Testleri

ASTM D3985 Kulometrik Sensör Kullanarak Plastik Film ve Kaplama Yoluyla Oksijen Gazı İletim Hızı için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D3985 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,film, tabaka, laminatlar, birlikte ekstrüzyonlar veya plastik kaplı kağıtlar veya kumaşlar biçimindeki plastikler yoluyla oksijen gazının kararlı durum iletim hızının belirlenmesi için bir prosedürü kapsar.

ASTM D3985 Kulometrik Sensör Kullanarak Plastik Film ve Kaplama Yoluyla Oksijen Gazı İletim Hızı için Test

Bu standart, OTR ölçümü için tek yöntem olduğu iddiasında değildir. Diğer oksijen sensörlerini ve prosedürlerini kullanan başka OTR belirleme yöntemleri olabilir.

Numune, ortam atmosferik basıncında iki oda arasına sızdırmaz bir yarı bariyer olarak monte edilir. Bir odacık bir nitrojen akımıyla yavaşça temizlenir ve diğer oda oksijen içerir. Oksijen gazı filmden azot taşıyıcı gaza nüfuz ettiğinden, büyüklüğü birim zamanda dedektöre akan oksijen miktarıyla orantılı olan bir elektrik akımı ürettiği kulometrik dedektöre taşınır.

Bunların arasında oksijen gazı test gazı, nitrojen gazı ise taşıyıcı gazdır. Numunenin her iki tarafı arasında belirli bir konsantrasyon farkı oluştuğundan, üst haznenin oksijen gazı konsantrasyonu alt hazneden daha yüksektir. İletim işlemi sırasında, oksijen gazı üst bölmeden numune yoluyla alt bölmeye iletilir.

ASTM D3985, şu anda oksijen sensörü kullanılarak film oksijen geçirgenliği testi için yaygın olarak kullanılan standarttır. Sıcaklık ve nem, son test verilerini etkileyen kritik parametrelerdir. Bu nedenle, test ortamının verimlilik kontrolü, test doğruluğunu iyileştirmenin bir yoludur.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilişkili tüm güvenlik sorunlarını ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3985 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp