ASTM D4003 Sevkiyat Konteynerleri ve Sistemleri için Programlanabilir Yatay Darbe Testi için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D4003 Sevkiyat Konteynerleri ve Sistemleri için Programlanabilir Yatay Darbe Testi için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB laboratuvar ASTM D4003 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemleri, bir paket veya ürünün laboratuvarda simüle edilmiş yatay darbe kuvvetlerine dayanma kabiliyetini belirlemeyi amaçlamaktadır.

ASTM D4003 Sevkiyat Konteynerleri ve Sistemleri için Programlanabilir Yatay Darbe Testi için Standart Test Yöntemleri

Bu test yöntemlerinde kullanılan yatay etkiler, nakliye ve elleçleme ortamlarında meydana gelen tehlikeleri temsil eden programlanmış şok girdileridir. Çevresel tehlikeler arasında ray değiştirme etkileri, forklift marşaling etkileri vb. yer alabilir.

Aşağıdaki test yöntemleri geçerlidir:

Yöntem A, Raylı Araba Anahtarlama Etkisi: Bu test yöntemi, vagon geçişinin uç duvarını simüle etmek için test vagonunun ön kenarında rijit bir perdenin kullanılmasıyla vagon geçişinde yükleme sırasında yaşanan şok darbelerinin türlerini simüle eder. Geri yüklemenin kullanılmasıyla, bu test yöntemi, vagon geçişi sırasında yükleme yüklerinin maruz kaldığı sıkıştırma kuvvetlerini simüle etmek için de kullanılabilir. Raylı araçlarda sevk edildikleri için bireysel konteynerlerin veya sistemlerin testleri için uygundur. Ray değiştirme operasyonu etkileri sırasında konteynerler arasındaki etkileşimin etkisini belirlemek için palet modellerinin etkinliğini değerlendirmek için de kullanılabilir.

Yöntem B, Birim Yüklerin Marshalling Darbe Testleri: Bu test yöntemi, birim yüklerin marşaling veya yükleme işlemleri sırasında karşılaşılan kuvvetlere dayanma kabiliyetini değerlendirir.

Test seviyeleri, test edilen öğe için kullanılan nakliye ve elleçleme modunu temsil etmek üzere değiştirilebilir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4003 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp