ASTM D4052 Dijital Yoğunluk Ölçer ile Sıvıların Yoğunluğu, Bağıl Yoğunluğu ve API Yerçekimi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D4052 Dijital Yoğunluk Ölçer ile Sıvıların Yoğunluğu, Bağıl Yoğunluğu ve API Yerçekimi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D4052 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, manuel veya otomatik numune enjeksiyon ekipmanı kullanılarak, test sıcaklığında normal bir şekilde sıvı olarak işlenebilen petrol distilatlarının ve viskoz yağların yoğunluğunun, bağıl yoğunluğunun ve API Gravitesinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D4052 Dijital Yoğunluk Ölçer ile Sıvıların Yoğunluğu, Bağıl Yoğunluğu ve API Yerçekimi için Standart Test Yöntemi

Bu prosedürle test edilebilecek bazı ürün örnekleri şunları içerir: benzin ve benzin-oksijenat karışımları, dizel, jet, baz yağlar, mumlar ve yağlama yağları.

O sırada değerlendirilen tüm numuneler 15°'lik bir test sıcaklığında analiz edildiğinden, yöntemin mevcut kesinlik ifadelerini belirlemek için kullanılan 1999 laboratuvarlar arası çalışma (ILS) numune setine mumlar ve yüksek viskoziteli numuneler dahil edilmemiştir. Mum ve yüksek viskoziteli numuneler, analiz için bir sıvı test numunesinin dahil edilmesini sağlamak için gerekli olan yüksek sıcaklıklarda çalıştırılan bir sıcaklık hücresi gerektirir.

Opak numuneleri test ederken ve otomatik kabarcık algılama yeteneğine sahip ekipman kullanılmadığında, U-tüpünde hava kabarcıklarının bulunmadığının kesin olarak belirlenebilmesi için uygun prosedür oluşturulmalıdır.

SI birimlerinde belirtilen değerler, aksi belirtilmedikçe standart olarak kabul edilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4052 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp