ASTM D4168 Yerinde Köpük Yastıklama Malzemelerinin İletilen Şok Özellikleri için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D4168 Yerinde Köpük Yastıklama Malzemelerinin İletilen Şok Özellikleri için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB laboratuvar, ASTM D4168 test standardı kapsamında test ve uygunluk hizmetleri sunar. ASTM D4168'in amacı, yerinde köpük ambalaj malzemelerinin şok emicinin ne kadar iyi olduğunu belirlemektir.

ASTM D4168 Yerinde Köpük Yastıklama Malzemelerinin İletilen Şok Özellikleri için Standart Test Yöntemleri

Bu standart için önerilen iki test yöntemi vardır. Bunlar:

  • Test Yöntemi A: Serbest düşüşlü paket düşme test cihazı
  • Test Yöntemi B: Şok test cihazı

Bu yöntemlerden herhangi biri kullanılabilir. Bununla birlikte, mutlaka aynı sonuçları vermeyeceklerini belirtmek önemlidir. Testler, paket düşmeye veya darbelere maruz kaldığında test bloğuna iletilen ivmeleri ölçecektir.

Test, yerinde köpük ambalaj malzemesinin koruyucu kapasitesinin belirlenmesinde faydalıdır. Yöntem, plastik film, köpük ve genellikle ambalajlama için kullanılan kutuyu kullanmayı içerir.

Fiziksel test örneğiyle ilgili tüm verilerin kaydedilmesi çok önemlidir. Numunelerin saha performansının bir göstergesi olması için temsili kalitede olması gerekir. Testten önce numunelerin en az 24 saat dinlenmeleri tavsiye edilir. Bu, köpüğün ambalaja döküldükten sonra sertleşme ve stabilize olma şansına sahip olmasını sağlar.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4168 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp