ASTM D4170 Gres Yağlanmasıyla Aşınmaya Karşı Koruma için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D4170 Gres Yağlanmasıyla Aşınmaya Karşı Koruma için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D4170 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D4170, bir gresin bilyalı yatağa sağladığı aşınma önleme korumasını değerlendirmek için standart bir testtir. Bu standart, gres aşınma korumasını ölçmek ve birden fazla gresi karşılaştırmak için bir yöntem sağlar.

ASTM D4170 Gres Yağlanmasıyla Aşınmaya Karşı Koruma için Standart Test Yöntemi

Sonuçların farklı laboratuvarlar ve teknisyenler arasında karşılaştırılabilir olması için kesin prosedür talimatları ASTM D4170'de verilmiştir. Bu prosedürde birkaç ana talimat kategorisi vardır.

Test makinesi Bu testleri gerçekleştirmek için Falex aşındırıcı aşınma makinesi kullanılmaktadır.

Testte kullanılan rulmanlar Bu testte belirli ölçülere sahip eksenel rulmanlar kullanılır. Yarışların zemin yüzeylerine sahip olması gerekir.

Rulman temizleme prosedürü Testten önce ve sonra rulmanı temizleme yöntemi dikkatle belirlenir. Ultrasonik temizleme kullanılır ve test cihazlarının eldiven giymesi gerekir. Aşınmayı ölçmek için testten önceki ve sonraki kütle farkı kullanılır, bu nedenle bu çok önemlidir.

Gres uygulaması Gres uygulama yöntemi ve kullanılacak gres miktarı tanımlanır.
Test koşulları Hareket yayı (12 derece), frekans (30 Hz), test uzunluğu (22 saat) ve yataklar üzerindeki yükün (2450 N) tümü belirtilmiştir.

SI birimlerinde verilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde belirtilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4170 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp