ASTM D4214 Dış Cephe Boya Filmlerinin Tebeşirlenme Oranının Değerlendirilmesi

ASTM Testleri

ASTM D4214 Dış Cephe Boya Filmlerinin Tebeşirlenme Oranının Değerlendirilmesi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D4214 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. ASTM D4214'ün amacı, bir referans standardı veya yansıma ölçümleri kullanarak bir dış cephe boyasının tebeşirlenme derecesini karakterize etmektir.

ASTM D4214 Dış Cephe Boya Filmlerinin Tebeşirlenme Oranının Değerlendirilmesi

Başka bir deyişle, bu yöntem, bir parmak ucu veya bir kumaş tarafından numunenin yüzeyinde toplanan kalıntı miktarını, anlamını yerine getirmek için bu uygulamada mevcut olan fotoğrafik referans standartlarıyla karşılaştırır.

Bu standart, bu özelliği karakterize edebilen dört prosedürü açıklar. Yöntem A, numuneye orta düzeyde bir basınçla vurmak için kullanılan kumaş üzerinde toplanan tebeşir miktarını bu uygulama tarafından sağlanan görsel standartlardan biriyle karşılaştırmaktan oluşur.

B Yöntemi, nemli bir parmak ucunda toplanan kalıntı miktarının bir derecelendirme veya numaralı bir ölçekle değerlendirilmesinden oluşur.

Yöntem C, bu özelliği değerlendirmek için bir reflektometrenin kullanımına dayanır.Daha özel olarak, numune üzerinde mevcut olan tebeşiri toplamak için on maskeleme bandı bandı kullanır ve daha sonra numuneye bir tebeşir derecelendirmesini ilişkilendirmek için bir araç olarak bant şeritlerinin yansıtma aralığını kullanır.

Yöntem D, numunenin yüzeyinde bulunan tebeşiri toplamak için bir araç olarak bir bandın yapışkan bölümünü kullanır ve daha sonra, dağınık bir ışık altında ve siyah bir kadife üzerinde, bant üzerinde geri kazanılan kalıntının beyazlığını fotoğraf referansı ile karşılaştırır. bu yöntemle sağlanır. Son olarak, kullanılan test prosedüründen bağımsız olarak, Yöntem D, numunenin yüzeyinde bulunan tebeşiri toplamak için bir araç olarak bir bandın yapışkan bölümünü kullanır ve daha sonra, dağınık bir ışık altında ve siyah bir kadife üzerinde, bant üzerinde geri kazanılan kalıntının beyazlığını fotoğrafik referansla karşılaştırır.

Son olarak, kullanılan test prosedüründen bağımsız olarak, bu yöntem birYöntem D, numunenin yüzeyinde bulunan tebeşiri toplamak için bir araç olarak bir bandın yapışkan bölümünü kullanır ve daha sonra, dağınık bir ışık altında ve siyah bir kadife üzerinde, bant üzerinde geri kazanılan kalıntının beyazlığını fotografik referansla karşılaştırır. bu yöntemle sağlanır. Son olarak, kullanılan test prosedüründen bağımsız olarak, bu yöntem birboyanın zaman içindeki stabilitesini değerlendirmenin bir yolu olarak hızlandırılmış eskitme testidir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4214 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp