ASTM D4226 Sert Poli Yapı Ürünlerinin Darbe Dayanımı için Test

ASTM Testleri

ASTM D4226 Sert Poli Yapı Ürünlerinin Darbe Dayanımı için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D4226 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,yapı ürünlerinde kullanılan sert poli(vinil klorür) (PVC) plastik levhaları ve profil düz bölümleri ve ayrıca ekstrüde veya kalıplanmış test numunelerini belirli darbe koşulları altında çatlamak veya kırmak için gereken enerjinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D4226 Sert Poli Yapı Ürünlerinin Darbe Dayanımı için Test

İki test prosedürü dahildir:

  • Prosedür A, arızaya (delik, çatlak, yarılma, parçalanma veya yırtılma) neden olmak için gereken minimum darbe enerjisini belirlemek için kullanılır.
  • Prosedür B, kırılgan kırılmaya neden olmak için gereken minimum darbe enerjisini belirlemek için kullanılır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standardın metni, açıklayıcı materyal sağlayan notlara ve dipnotlara atıfta bulunur. Bu notlar ve dipnotlar (şekillerdeki tablolarda olanlar hariç) bu standardın gereklilikleri olarak kabul edilmeyecektir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4226 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp