ASTM D4272 Dart Damlası ile Plastik Filmlerin Toplam Enerji Etkisi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D4272 Dart Damlası ile Plastik Filmlerin Toplam Enerji Etkisi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D4272 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, serbest düşen bir dart tarafından kaybedilen kinetik enerjiyi ölçerek plastik filmlerin toplam enerji etkisinin belirlenmesini açıklar.

ASTM D4272 Dart Damlası ile Plastik Filmlerin Toplam Enerji Etkisi için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi ve ISO 7765–2 aynı konuyu ele alır, ancak teknik içerik bakımından farklılık gösterir. ISO test yöntemi, çarpma kafasının bir parçası olarak bir yük hücresi kullanarak doğrudan bir enerji okumasını gerektirirken, test yöntemi D4272, sabit ağırlıklı bir çarpma tertibatı gerektirir, ardından enerji değerlerini elde etmek için belirli bir mesafeden seyahat süresini ölçer.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4272 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp