ASTM D429 Sert Yüzeylere Kauçuk Yapışma için Standart Yöntem

ASTM Testleri

ASTM D429 Sert Yüzeylere Kauçuk Yapışma için Standart Yöntem

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D429 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, kauçuğun sert malzemelere statik yapışma mukavemetini test etmek için sekiz test yöntemini içeren bir test standardıdır.

ASTM D429 Sert Yüzeylere Kauçuk Yapışma için Standart Yöntem

Bu test yöntemi, kauçuk bileşiklerinin geliştirilmesi ve kontrolü için veri sağlayan sekiz farklı testi içerir :

  • Yöntem A: İki paralel metal plaka arasına monte edilmiş kauçuk parça- Yapışma değerlerini belirler ve farklı işleme tekniklerinin ve farklı yapışkan sistemlerinin etkinliğini test eder.
  • Yöntem B: 90 derece sıyırma testi – Bir metal plakaya monte edilmiş kauçuk parça- Kauçuk-metal bağlama maddelerinin yapışma gücünü belirler.
  • Yöntem C: Kauçuğun metale yapışmasının konik bir numune ile ölçülmesi- Yapıştırma sistemlerinin ve bileşenlerinin geliştirilmesi ve kontrolü için veri sağlar.
  • Yöntem D: Yapışma testi: Kauçuğun metale bağlanmasının vulkanizasyonu sonrası (PV)- Kauçuk vulkanize edildikten sonra bağ oluştuğunda kauçuğun metale yapışma gücünü belirler.
  • Yöntem E: 90 derece sıyırma testi- Kauçuk tank astarı- bir metal plakaya monte edilmiştir- Kauçuk tank astarının tank duvarına yapışma gücünü belirler.
  • Yöntem F: İki paralel dışbükey şekilli metal plaka arasına monte edilmiş kauçuk parça- Kauçuk-metal bağlama maddelerinin yapışma gücünü belirler.
  • Yöntem G: Çift kesme silindirik numune ile kauçuk-t0-metal bağlı bileşenler için bağ dayanıklılığının ölçülmesi- Çeşitli yapıştırıcılar arasındaki bağıl bağ dayanıklılığını belirler.
  • Yöntem H: Dörtlü bindirmeli kesme numunesi ile kauçuk-metal bağlı bileşenlerin bağlanma dayanıklılığının ölçülmesi- Kayma gerilimi veren herhangi bir fikstürün gerekmemesi dışında,
  • Yöntem G ile aynıdır, ön gerilim tamamlandıktan sonra test parçasına yalnızca basit bir blok yerleştirilir. 

EUROLAB, üreticilere ASTM D429 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp