ASTM D4290 Hızlandırılmış Koşullarda Otomotiv Tekerlek Rulman Gresinin Sızıntı Eğilimleri

ASTM Testleri

ASTM D4290 Hızlandırılmış Koşullarda Otomotiv Tekerlek Rulman Gresinin Sızıntı Eğilimleri

EUROLAB laboratuvar ASTM D4290 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Otomobil tekerlek yatakları yüksek yüklere, yüksek hızlara ve yüksek sıcaklıklara maruz kalmaktadır. Rulmanların uzun süre verimli çalışması için mekanik ve termal değişikliklere dirençli, ayrılmayan, çökmeyen, yumuşamayan veya sızıntı yapmayan bir gres gerekir. Gresin ayrıca çamur, vernik, zamk ve cila oluşumuna direnmesi gerekir.

ASTM D4290 Hızlandırılmış Koşullarda Otomotiv Tekerlek Rulman Gresinin Sızıntı Eğilimleri

Bu test, yatak sızıntısını nicel olarak belirler ve testin sonunda gres görünümüne ilişkin gözlemleri nitel olarak raporlar.

Bu yöntem, özel olarak tasarlanmış bir göbek mili yatağı tertibatı kullanır. İç ve dış konik makaralı rulman konilerine standart miktarda test gresi doldurulur. Ek bir standart miktarda gres göbeğe doldurulur ve ünite yönteme göre monte edilir. Bir itme yükü uygulanır, mil hızı ve sıcaklık ayarlanır ve önceden belirlenen süre boyunca rulmanların dönmesine izin verilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4290 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp