ASTM D4294 Enerji Dağıtıcı X-Işını Floresan Spektrometrisi ile Petrol ve Petrol Ürünlerinde Kükürt için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D4294 Enerji Dağıtıcı X-Işını Floresan Spektrometrisi ile Petrol ve Petrol Ürünlerinde Kükürt için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D4294 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, tek fazlı ve ortam koşullarında sıvı olan, orta derecede ısı ile sıvılaştırılabilen veya hidrokarbon çözücülerde çözünen petrol ve petrol ürünlerinde toplam kükürt tayinini kapsar.

ASTM D4294 Enerji Dağıtıcı X-Işını Floresan Spektrometrisi ile Petrol ve Petrol Ürünlerinde Kükürt için Standart Test Yöntemi

Bu malzemeler arasında dizel yakıtı, jet yakıtı, gazyağı, diğer damıtılmış yağlar, nafta, artık yağ, yağlama baz yağı, hidrolik yağ, ham petrol, kurşunsuz benzin, benzin-etanol karışımları, biyodizel ve benzeri petrol ürünleri yer alabilir.

Kesinlik üzerine laboratuvarlar arası çalışmalar, kapsamın 17 mg/kg ila % 4,6 kütle olduğunu ortaya çıkardı. Bu test yönteminin havuzlanmış kantitasyon limitinin (PLOQ) tahmini, Uygulama D6259'daki prosedürlerle hesaplandığı gibi 16.0 mg/kg'dır.

Bununla birlikte, bu test yönteminin kapsadığı enstrümantasyon hassasiyet açısından farklılık gösterebileceğinden, test yönteminin yaklaşık 20 mg/kg'ın altındaki kükürt konsantrasyonlarında uygulanabilirliği bireysel olarak belirlenmelidir.

Uçucu numuneler (yüksek buhar basınçlı benzinler veya hafif hidrokarbonlar gibi), analiz sırasında seçici hafif malzeme kaybı nedeniyle belirtilen hassasiyeti karşılamayabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4294 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp