ASTM D4327 Kimyasal Olarak Bastırılmış İyon Kromatografisi ile Sudaki Anyonlar için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D4327 Kimyasal Olarak Bastırılmış İyon Kromatografisi ile Sudaki Anyonlar için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D4327 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi florür, klorür, nitrit,orto-kimyasal olarak bastırılmış iyon kromatografisi ile sudaki fosfat, bromür, nitrat ve sülfat iyonlarını içerir.

ASTM D4327 Kimyasal Olarak Bastırılmış İyon Kromatografisi ile Sudaki Anyonlar için Standart Test Yöntemi

Tek laboratuvar çalışmasında, miktarı belirlenecek anyonlara bağlı olarak 0,01 mg/L kadar düşük konsantrasyonlar belirlenmiştir. 50 μL örnek hacim döngüsü ve 3 μS/cm tam ölçek hassasiyeti kullanılarak yaklaşık saptama limitlerine ulaşılabilir. Daha düşük tespit seviyeleri gerekiyorsa, hassasiyet daha düşük bir ölçek ayarı (< 3 μS/cm) veya daha büyük bir numune enjeksiyon döngüsü (>100 μL) kullanılarak iyileştirilebilir. Analist, daha hassas iletkenlik tam ölçekli ayarlarında sabit bir taban çizgisini korumak için optimum cihaz performansı sağlamalıdır.

Bu test yönteminin üst sınırı, toplam anyon konsantrasyonuna bağlıdır deneysel olarak belirlenebilir. Bu sınırlar, uygun seyreltme veya daha küçük bir enjeksiyon hacmi kullanılarak genişletilebilir.

Alternatif ayırıcı sütun ve elüentlerin kullanılması, format veya sitrat gibi ek anyonların belirlenmesine izin verebilir. Bu, bu test yönteminin konusu değildir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4327 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp