ASTM D4329 Floresan Ultraviyole (UV) Lamba Aparatı Plastiklerin Maruz Kalması için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM D4329 Floresan Ultraviyole (UV) Lamba Aparatı Plastiklerin Maruz Kalması için Standart Uygulama

ASTM D4329, plastiklerin floresan UV maruziyetini test eder. Bu standart uygulamalar G151 ve G154'e uygun olarak yürütülen bir floresan UV lambasının ve plastiklerin su aparatına maruz bırakılması için geçerli olan özel prosedürleri ve test koşullarını kapsar . Bu standart aynı zamanda test numunelerinin hazırlanmasını, plastikler için en uygun test koşullarını ve test sonuçlarının değerlendirilmesini de kapsar.

ASTM D4329 Floresan Ultraviyole (UV) Lamba Aparatı Plastiklerin Maruz Kalması için Standart Uygulama

Polimerler, ışık, ısı ve su gibi dış koşullara maruz kaldıklarında mekanik, elektriksel ve optik özellikleri önemli ölçüde değişebilir. Bu yöntem, gün ışığının etkileri, ısıya ek olarak nem de dahil olmak üzere, son kullanım koşullarıyla ilişkili özellik değişikliklerini hızlandırmayı amaçlamaktadır. Atmosferik kirlilik, biyolojik saldırı ve tuzlu suya maruz kalma gibi yerel hava koşullarının neden olduğu bozulma simülasyonu, bu uygulamada kullanılan maruziyetle amaçlanmamıştır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.


EUROLAB, üreticilere ASTM D4329 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp