ASTM D4393 Kumaşların Kauçuk Bileşiklere Kayış Soyma Yapışması için Test

ASTM Testleri

ASTM D4393 Kumaşların Kauçuk Bileşiklere Kayış Soyma Yapışması için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D4393 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,kauçuk bileşiklerine bağlanan takviye kumaşlarının sıyrılma yapışmasının belirlenmesini kapsar. Hem doğal hem de suni liflerden dokuma veya paralel kordlu tekstil yapılarına ve paralel çelik kord yapılarına uygulanabilir.

ASTM D4393 Kumaşların Kauçuk Bileşiklere Kayış Soyma Yapışması için Test

Bu test yöntemi, öncelikle, uygun bir lastik kordu yapıştırıcısı ve uygun bir kauçuk bileşiği kullanılarak, çelik lastik kordları dahil olmak üzere, lastik kordlarını ve lastik kord bezlerini değerlendirmek için kullanılır.

Bu test yöntemi, lastik kordu yapıştırıcılarını (kumaş daldırma), çelik kord üzerindeki metalik (genellikle pirinç) kaplamaları ve tutarlı bir lastik kordu veya kumaş formu ve bir tutarlı kauçuk bileşiği kullanılarak kord üzerindeki yapışkan reaksiyon sürecini değerlendirmek için kullanılabilir.

Bu test yöntemi, endüstriyel hortum ve kayış ürünlerindeki ve diğer kord veya kumaş takviyeli kauçuk ürünlerindeki kordları ve kumaşları değerlendirmek için kullanılabilir.

Bu test yönteminin sonuçlarındaki farklılıklara katkıda bulunabilecek değişkenler arasında yapıştırıcı tipi, yapıştırıcı uygulama prosedürü, yapıştırıcı ile kürleme, fiber tipi, kordların veya takviye kumaşlarının yapısı, kauçuk tipi, kauçuk kürleme, kauçuk kalınlığı ve kord aralığı yer alır.

Atmosferik nem ile birlikte ozonun, yapıştırıcıların kauçuğa bağlanma yeteneği üzerindeki zararlı etkisi, kauçuğun yerleştirilmesinden önce kordların sıkı bir şekilde korunmasını gerektirir.

Bu test yöntemi SI birimlerinde yazılmıştır. Bu test yönteminde parantez içinde verilen inç-pound birimlerinin SI birimlerinin tam eşdeğerleri olması gerekmez. Bu test yönteminde her iki birim sistemi de kullanılabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4393 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp