ASTM D4459 İç Mekan Uygulamalarına Yönelik Plastiklerin Xenon-Arc Maruziyetine İlişkin Standart

ASTM Testleri

ASTM D4459 İç Mekan Uygulamalarına Yönelik Plastiklerin Xenon-Arc Maruziyetine İlişkin Standart

EUROLAB laboratuvar ASTM D4459 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D4459 standardı, bir iç mekan uygulaması için tasarlanan plastiklerin stabilitesini değerlendirmek için gerekli olan spesifik prosedürleri ve test koşullarını açıklayan bir standarttır.

ASTM D4459 İç Mekan Uygulamalarına Yönelik Plastiklerin Xenon-Arc Maruziyetine İlişkin Standart

Aslında, bu yöntemin amacı, camdan filtrelenmiş bir Xenon ark aydınlatan ışık kaynağına maruz bırakılarak camdan bir güneş radyasyonunun neden olduğu etkileri simüle etmektir.

ASTM D4459 standardı esas olarak plastiğin estetiğinin zaman içindeki evrimini karakterize etmeye çalışır. Daha spesifik olarak, bu yöntem numunenin renk farklılıklarını ASTM D2244'e göre değerlendirmeyi amaçlar. Bu özelliğin maruz kalma süresi veya radyasyona maruz kalma açısından varyasyonunu belirlemek için numunenin periyodik olarak değerlendirilmesi gerekir.

Belirli bir özellik değişikliğini tetiklemek için gereken süre veya radyan maruziyet, malzemelerin stabilitesini belirlemek için kullanılabilir. Ayrıca numunenin sahadaki performansının öngörülebilmesi için uygun ivme faktörüne sahip olunması gerekmektedir.

Nitekim, açık havada veya başka bir üründen elde edilen bir hızlandırma faktörünün kullanılması, hatalı projeksiyonlara yol açacaktır, çünkü bu faktör belirli bir durum için belirli bir malzemeye atfedilir. Son olarak, estetiği değerlendirmek için bir Xenon ark ışığına maruz kalma esas olarak kullanılsa da asıl test farklıdır, çünkü bu faktör belirli bir durum için belirli bir malzemeye atfedilmektedir.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, iç mekan uygulamalarına yönelik plastiklerin Xenon-Arc maruziyetine ilişkin standart hizmetleri vermektedir. ASTM D4459 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp