ASTM D450 Çatı Kaplama, Nem Geçirmezlik ve Su Yalıtımı için Kullanılan Kömür Katranı Pitch için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM D450 Çatı Kaplama, Nem Geçirmezlik ve Su Yalıtımı için Kullanılan Kömür Katranı Pitch için Standart Şartname

ASTM D450 testi, yerleşik çatı kaplama, nem geçirmezlik ve membran su yalıtım sistemlerinin yapımında kullanıma uygun iki tip katranlı katranı kapsar. Bu şartname, yerleşik çatı kaplama, nem geçirmezlik ve membran su yalıtım sistemlerinin yapımında kullanıma uygun iki tip katranlı katranlı ziftin testini ve fiziksel gereksinimlerini kapsar.

ASTM D450 Çatı Kaplama, Nem Geçirmezlik ve Su Yalıtımı için Kullanılan Kömür Katranı Pitch için Standart Şartname

Kömür katranı zifti, seçilen ham petrollerden uygun rafinasyon işlemleri kullanılarak hazırlanacak, homojen ve susuz olacaktır. Malzemelerden numune alınacak, test edilecek ve su içeriği, özgül ağırlık, halka ve bilye yumuşama noktası, Cleveland açık kap parlama noktası, karbon disülfidde çözünürlük, kül içeriği ve damıtma (toplam distilatlar ve kalıntı) gibi özelliklere uygun olmalıdır.

Kömür katranı zifti kömürü kömür veya kömür gazına dönüştürmenin bir yan ürünüdür. Akmaya dirençli ve çok güçlü bir kokuya sahip olan yapışkan, koyu kahverengi veya siyah bir sıvıdır. Kömür katranı ziftini oluşturan asıl bileşenler değişkenlik gösterir çünkü kömürdeki kimyasal maddeler farklıdır.

Buna rağmen, kömür katranı zifti temel olarak çok çeşitli farklı fenollerden ve polisiklik aromatik hidrokarbonlardan oluşur. Kömür katranının bazı cilt rahatsızlıklarının tedavisinde tıbbi kullanımları olsa da, öncelikle düşük maliyetli bir yakıt olarak yakılır veya başka malzemelere işlenir.

ASTM D450 testi, ASTM D145 testini iptal eder ve yerine geçerek teknik bir revizyon teşkil eder.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Kararda belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D450 Çatı Kaplama, Nem Geçirmezlik ve Su Yalıtımı için Kullanılan Kömür Katranı Pitch için Standart Şartname kapsamında test hizmetleri de verilmektedir. Test ve sertifikasyon talepleriniz için laboratuvarımız EUROLAB ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp