ASTM D4541 Portatif Yapışma Test Cihazları Kullanılarak Kaplamaların Çekme Mukavemeti için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D4541 Portatif Yapışma Test Cihazları Kullanılarak Kaplamaların Çekme Mukavemeti için Standart Test

EUROLAB laboratuvar, ASTM D4541 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu standart, metal substratlardan bir kaplama sisteminin çekme mukavemetini değerlendirmek için kullanılır. Bu prosedürle belirlenen Çekme mukavemeti bir performans özelliğidir ve spesifikasyonlarda referans alınabilir.

ASTM D4541 Portatif Yapışma Test Cihazları Kullanılarak Kaplamaların Çekme Mukavemeti için Standart Test

Çekme testi, bir yapıştırıcı ile test edilen kaplamanın yüzeyine bir dolly veya saplama gibi bir yükleme fikstürünün sabitlenmesiyle gerçekleştirilir.

Yükleme fikstürüne bir test aparatı takılır ve test yüzeyine gerilim uygulamak için hizalanır. Yükleme tertibatına uygulanan kuvvet daha sonra kademeli olarak artırılır ve yükleme tertibatı ayrılana veya belirli bir yük değerine ulaşılana kadar izlenir.

Bu standart test için iki ana protokol vardır. Protokol 1 (kırılma testi), bir malzeme tapası ayrılmadan önce bir yüzey alanının dayanabileceği maksimum dikey kuvvetleri belirler. Protokol 2 (başarılı/başarısız), kaplanmış yüzeyin tanımlanmış bir yük kriterinde bozulmadan kalıp kalmayacağını belirler.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içindeki değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4541 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp