ASTM D4543 Kaya Çekirdeğinin Silindirik Test Numuneleri Olarak Hazırlanması için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D4543 Kaya Çekirdeğinin Silindirik Test Numuneleri Olarak Hazırlanması için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM D4543 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu uygulamalar, sahada elde edilen karottan veya mukavemet ve deformasyon testi için blok numunelerden kaya karot kaya testi numunesi hazırlama ve test numunesi boyutlarının bu uygulama tarafından belirlenen toleranslara uygunluğunu belirleme prosedürlerini belirtir. Kübik, dikdörtgen veya diğer şekiller bu uygulamanın kapsamında değildir.

ASTM D4543 Kaya Çekirdeğinin Silindirik Test Numuneleri Olarak Hazırlanması için Standart Test

Kaya, litoloji, stres geçmişi, ayrışma, nem içeriği ve kimya ve diğer doğal jeolojik süreçlerin bir fonksiyonu olarak büyük ölçüde değişebilen karmaşık bir mühendislik malzemesidir. Bu nedenle, bu uygulamada verilen arzu edilen toleransları karşılayan karot numuneleri elde etmek veya hazırlamak her zaman mümkün değildir. En yaygın olarak, bu durum kendini daha zayıf, daha gözenekli ve zayıf çimentolu kaya türleri ve önemli veya zayıf (veya her ikisini birden) yapısal özellikler içeren kaya türleri ile gösterir. Hazırlanması zor olan kaya türleri için, bu uygulamaya ve amaçlanan test prosedürüne uygun olarak bir numune hazırlamak için tüm makul çaba gösterilmelidir.

Bu uygulama aynı zamanda uzunluk-çap oranı, silindirik yüzeydeki elemanların düzlüğü, uç dayanma yüzeylerinin düzlüğü ve uç yüzeylerin maça eksenine dikliği ile ilgili tolerans kontrollerini de öngörür.

Bu standartta verilerin nasıl toplandığını/kaydedildiğini ve hesaplandığını belirtmek için kullanılan uygulamalar endüstri standardı olarak kabul edilir. Ek olarak, genellikle saklanması gereken önemli basamakları temsil ederler. Kullanılan prosedürler, materyal varyasyonunu, verileri elde etme amacını, özel amaçlı çalışmaları veya kullanıcının amaçlarına yönelik herhangi bir hususu dikkate almaz; ve bildirilen verilerin önemli basamaklarını bu hususlarla orantılı olacak şekilde artırmak veya azaltmak yaygın bir uygulamadır. Mühendislik tasarımı için analiz yöntemlerinde kullanılan önemli basamakları dikkate almak bu standardın kapsamı dışındadır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4543 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp