ASTM D4595 Geniş Genişlikli Şerit Yöntemi ile Geotekstillerin Çekme Özellikleri için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D4595 Geniş Genişlikli Şerit Yöntemi ile Geotekstillerin Çekme Özellikleri için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D4595 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, geniş genişlikte şerit numune çekme yöntemi kullanılarak jeotekstillerin çekme özelliklerinin ölçülmesini kapsar.

ASTM D4595 Geniş Genişlikli Şerit Yöntemi ile Geotekstillerin Çekme Özellikleri için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, dokuma kumaşlar, dokunmamış kumaşlar, katmanlı kumaşlar, örgü kumaşlar ve jeotekstil uygulaması için kullanılan keçeleri içeren çoğu jeotekstil için geçerlidir.

Bu test yöntemi, jeotekstillerin çekme mukavemeti ve uzamasının ölçümünü kapsar ve başlangıç ​​modülü, ofset modülü, sekant modülü ve kırılma tokluğunun hesaplanması için yönergeleri içerir.

Geniş genişlikte şerit yöntemiyle hem koşullandırılmış hem de ıslak jeotekstilin gerilme özelliklerinin ölçülmesine yönelik prosedürler dahildir.

Bu test yöntemi ile şerit çekme özelliklerini ölçmek için diğer yöntemler arasındaki temel ayrım, numunenin genişliğidir. Geotekstil uygulamalarında kullanılan bazı kumaşlar, ölçü uzunluğu alanında bir kuvvet altında büzülme (boyun aşağı) eğilimi gösterir.

Bu test yönteminde belirtilen numunenin daha geniş genişliği, bu kumaşların büzülme etkisini en aza indirir ve sahada beklenen jeotekstil davranışına daha yakın bir ilişki ve standart bir karşılaştırma sağlar.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler sadece bilgi amaçlı verilmiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4595 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp