ASTM D4619 Baca Gazı Kükürt Giderme Sistemlerinde Çalışan Kaplamaların Muayenesi için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM D4619 Baca Gazı Kükürt Giderme Sistemlerinde Çalışan Kaplamaların Muayenesi için Standart Uygulama

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D4619 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu uygulama, çalışan Baca Gazı Kükürt Giderme (FGD) sistem bileşenlerinde çeşitli kaplamaların koşullarının muayenelerinin yapılmasına yönelik prosedürleri açıklar.

ASTM D4619 Baca Gazı Kükürt Giderme Sistemlerinde Çalışan Kaplamaların Muayenesi için Standart Uygulama

Periyodik muayeneler, astar performansını değerlendirmek, mevcut hasar potansiyeli sorunlarını tespit etmek ve programlı bakımı planlamak için gereklidir. Bu muayenelerin sıklığı, astar performansına bağlı olarak zamanla azalabilir veya artabilir.

Muayene, görsel inceleme, fotoğrafik inceleme, potansiyel sorunlu alanların haritalandırılması, spesifik tahribatlı veya tahribatsız muayene ve analiz için temsili numunelerin (gerekirse) çıkarılmasını içermelidir.

Sıcaklık, çatlak genişliği, sertlik ve yapışma gibi gözlemlenen veya test edilen astar parametrelerini etkileyebilir. Muayene sırasında, kaplama yüzeyinin sıcaklığı ile bileşenin iç ve dış ortam sıcaklıkları ölçülmeli ve kaydedilmelidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4619 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp