ASTM D4684 Düşük Sıcaklıkta Motor Yağlarının Akma Gerilmesi ve Görünür Viskozitesinin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D4684 Düşük Sıcaklıkta Motor Yağlarının Akma Gerilmesi ve Görünür Viskozitesinin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D4684 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, kontrollü hızlarda 45 saati aşan bir sürede –10°C ile –40°C arasındaki nihai test sıcaklığına kadar soğutulduktan sonra motor yağlarının akma geriliminin ve viskozitesinin ölçümünü kapsar.

ASTM D4684 Düşük Sıcaklıkta Motor Yağlarının Akma Gerilmesi ve Görünür Viskozitesinin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi iki prosedür içerir; Prosedür A, test yöntemi D4684 –02'den testin kesinliğini iyileştirdiği gösterilen çeşitli ekipman ve prosedürel değişiklikleri içerirken Prosedür B, test yöntemi D4684–02'den değişmez.

Ek olarak, Prosedür A, cihaz sıcaklık kontrolü için termoelektrik soğutma teknolojisini veya yakın zamanda üretilen doğrudan soğutma teknolojisini kullanan cihazlar için geçerlidir. Prosedür B, Prosedür A'da kullanılan veya metanol sirkülasyonu ile soğutulan aletlerin aynılarını kullanabilir.

Bu test yöntemi, hem hafif hizmet hem de ağır hizmet motor uygulamaları için tasarlanmış, bazen taze yağlar olarak adlandırılan, kullanılmamış yağlar için geçerlidir. Ayrıca kullanılmış dizel ve benzinli motor yağları için de uygun olduğu gösterilmiştir. Motor yağları dışındaki petrol ürünlerine uygulanabilirliği belirlenmemiştir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4684 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp