ASTM D4739 Potansiyometrik Hidroklorik Asit Titrasyonu ile Baz Numarası Tayini için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D4739 Potansiyometrik Hidroklorik Asit Titrasyonu ile Baz Numarası Tayini için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D4739 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, petrol ürünlerindeki ve yeni ve kullanılmış yağlayıcılardaki temel bileşenlerin belirlenmesi için bir prosedürü kapsar.

ASTM D4739 Potansiyometrik Hidroklorik Asit Titrasyonu ile Baz Numarası Tayini için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, daha kuvvetli bazik bileşiklerin ayrışma sabitlerinin bir sonraki daha zayıf gruplarınkinden en az 1000 kat olması şartıyla, bu bileşenleri zayıf baz ve kuvvetli baz iyonizasyon özelliklerine sahip gruplara ayırır. Bu test yöntemi, 250'ye kadar olan temel sayıları kapsar.

Yeni ve kullanılmış yağlayıcılarda, temel özelliklere sahip olduğu kabul edilebilecek bileşenler, amino bileşikleri de dahil olmak üzere öncelikle organik ve inorganik bazlardır. Bu test yöntemi titrant olarak hidroklorik asit kullanırken, test yöntemi D2896 titrant olarak perklorik asit kullanır.

Kullanılmış motor yağlayıcılarını test ederken, belirli zayıf bazların yağın içinde yerleşik olmaktan çok hizmetin sonucu olduğu kabul edilmelidir. Bu test yöntemi, ortaya çıkan yağın renginden veya diğer özelliklerinden bağımsız olarak, oksitleyici veya diğer hizmet koşulları altında kullanım sırasında yağda meydana gelen nispi değişiklikleri belirtmek için kullanılabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4739 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp