ASTM D4751 Bir Geotekstilin Görünür Açıklık Boyutunu Belirlemek için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D4751 Bir Geotekstilin Görünür Açıklık Boyutunu Belirlemek için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D4751 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D4751 standardı, bir jeotekstilden cam boncukların elenmesiyle bir jeotekstilin görünen açıklık boyutunu (AOS) belirlemek için kullanılır.

ASTM D4751 Bir Geotekstilin Görünür Açıklık Boyutunu Belirlemek için Standart Test Yöntemi

AOS (Görünür Açılış Boyutu) basit bir testtir. Test sırasında, küresel, katı cam boncuklar, belirli bir süre ve belirli bir titreşim frekansında bir jeotekstille kuru elenir. Geotekstil numunesi tarafından tutulan boncuk sayısı daha sonra ölçülür. Test, çeşitli boyutlarda cam boncuklar üzerinde gerçekleştirilir.

AOS (Görünür Açıklık Boyutu) basit bir testtir. Sırasında çalkalayıcı.jpgGörünür açıklık boyutu, cam boncukların %90'ının kumaş üzerinde ve içinde tutulduğu milimetre cinsinden ölçülen gözenek boyutudur.

Bu test yöntemi, hem SI birimleri hem de inç-pound birimlerindeki değerleri gösterir. "SI" birimleri, Uluslararası Birimler Sistemi olarak bilinen metrik birimler sisteminin teknik olarak doğru adıdır. "İnç pound" birimleri, Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanılan geleneksel birimler için teknik olarak doğru addır. İnç-pound birimlerindeki değerler yalnızca bilgi amaçlı verilmiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, bir geotekstilin görünür açıklık boyutunu belirlemek için standart test yöntemi hizmetleri vermektedir. ASTM D4751 standardı kapsamında test hizmeti almak için EUROLAB ile iletişime geçin.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp