ASTM D4809 Bomba Kalorimetresi ile Sıvı Hidrokarbon Yakıtların Yanma Isısı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D4809 Bomba Kalorimetresi ile Sıvı Hidrokarbon Yakıtların Yanma Isısı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D4809 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, hidrokarbon yakıtların yanma ısısının belirlenmesini kapsar.

ASTM D4809 Bomba Kalorimetresi ile Sıvı Hidrokarbon Yakıtların Yanma Isısı için Standart Test Yöntemi

Çift belirlemeler arasında izin verilen farkın %0,2 olduğu durumlarda özellikle havacılık türbin yakıtları ile kullanım için tasarlanmıştır. Hassasiyetteki biraz daha büyük farklılıkların tolere edilebildiği çok çeşitli uçucu ve uçucu olmayan malzemeler için kullanılabilir.

Bu kesinliği elde etmek için, kesinliği etkileyen her bir bireysel ölçümün neden olduğu hatanın mümkün olduğu kadar %0.04'ün altında tutulması gerektiğinden, prosedürün tüm detaylarına sıkı sıkıya bağlı kalmak esastır.

Kalorimetre kontrollerinin ve sıcaklık ölçümlerinin iyileştirilmesi yoluyla, hassasiyet, Test Yöntemi D240'ınkine göre iyileştirilmiştir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4809 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp