ASTM D4815 MTBE, ETBE, TAME, DIPE, Üçüncül Amil Alkol Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D4815 MTBE, ETBE, TAME, DIPE, Üçüncül Amil Alkol Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D4815 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar.Bu test yöntemi, gaz kromatografisi ile benzinlerdeki eter ve alkollerin tayinini kapsar.

ASTM D4815 MTBE, ETBE, TAME, DIPE, Üçüncül Amil Alkol Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

Belirlenen spesifik bileşikler şunlardır: metil tert bütileter (MTBE), etil tert bütileter (ETBE), tert amilmetileter (TAME), diizopropileter (DIPE), metanol, etanol, izopropanol, n-propanol, izobutanol, tert butanol, sec bütanol, n-bütanol ve tert pentanol (tert amilalkol).

Bu test yöntemi, test yöntemi D4815 ve test yöntemi D5599 arasında, test yöntemi D5599'a olası bir alternatif olarak test yöntemi D4815 arasında uygulama D6708 doğruluk değerlendirmesine dayalı raporlama için ABD EPA düzenlemeleri için buji ateşlemeli motor yakıtlarındaki etanol için nispi bir önyargı korelasyonu içerir.

Uygulama D6708'den türetilen korelasyon denklemi, yalnızca test yöntemi D4815 ile ölçüldüğü üzere kütle olarak %2,28 ila %14,42 konsantrasyon aralığındaki yakıtlardaki etanol için geçerlidir. Etanol için geçerli test yöntemi D5599 aralığı, test yöntemi D5599 tarafından bildirildiği üzere kütle olarak %2.16 ila %14.39 arasındadır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4815 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp